loader image
0%
در حال بارگزاری مجله خبری باک

نگاهی به ابر خودرو دلاژ D12

دلاژ یکی از شرکت های خودروساز مسابقه ای در فرانسه است که در سال های اخیر با ورشکستگی روبرو شد و به تعطیلی گرایید. اکنون پس از سال ها فاصله گیری از بازار خودرو، با حمایت چند سرمایه گذار به بازار رقابت بازگشته است. در این مطلب سعی داریم نگاهی به ابر خودرو دلاژ D12 بیندازیم که نخستین محصول جدید این کمپانی پس از سال ها به شمار می رود. لازم به ذکر است که شالوده اصلی این ابر خودرو، بر پایه ماشین مسابقه ای های کلاسیک دلاژ  در نظر گرفته شده است. دلاژ D12 در دو مدل جی تی و کلاب عرضه خواهد شد. قیمت خودرو دلاژ هم در حدود ۳ میلیون دلا در نظر گرفته شده.

نگاهی به ابر خودرو دلاژ D12

دلاژ D12

همچنین اعلام شده که مدیریت جدید دلاژ به بنوات باگور (Benoît Bagur) سپرده شده که سابقه همکاری با شرکت‌های سیتروئن اسپرت، سئات و داشته فولکس‌ واگن اسپرت داشته و توانسته ۱۶ عنوان قهرمانی مختلف جهان را با این تیم‌ ها به دست آورد.

مشخصات فنی و بدنه

پیشرانه در هر دو تیپ دلاژ D12 دوازده سیلندری است و ظرفیتی معادل ۷.۶ لیتر دارد. قدرت تولیدی نیز ۹۹۰ اسب بخار گزارش شده. در مدل GT در کنار این پیشرانه قدرتمند، یک پیشرانه الکتریکی نیز تعبیه شده که ۱۱۰ اسب بخار قدرت تولیدی دارد. این دو پیشرانه در کنار هم مجموعا قادر به تولید قدرتی معادل ۱۱۰۰ اسب بخار هستند که  D12 را به یک خودرو مسابقه ای- خیابانی تبدیل می سازد. در مدل Club قدرت تولیدی پیشرانه الکتریکی ۲۰ اسب بخار است. طبق گفته مدیر دلاژ نسخه کلاب طی ۲.۸ ثانیه می تواند از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت است.

نگاهی به ابر خودرو دلاژ D12

ابر خودروی جدید شرکت دلاژ D12

همانطور که از یک ابر خودرو انتظار می رود، دلاژ D12 نیز ظاهری کاملا اسپرت و تهاجمی دارد. بدنه و رینگ های آن از جنس فیبرکربن است. سیستم تعلیق پیشرفته ای که در آن بکار رفته عملیات خنک سازی موتور و هدایت جریان هوا را در کوتاه ترین زمان انجام می دهد. داخل کابین نیز از جنس فیبرکربن است.

دلاژ D12 در سال آینده با قیمت ماشین دلاژ پایه ۳/۲ میلیون دلار وارد بازار خواهد شد و تنها ۳۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست