loader image
0%
در حال بارگزاری مجله خبری باک

نگاهی بر ابرخودروی الکتریکی استریما فولمینیا

به تازگی اتومبیلی استریما (Automobili Estrema) کمپانی خودروساز ایتالیایی از شروع ساخت و تولید محصولی جدید خبر داده است. در این مقاله نگاهی بر ابرخودروی الکتریکی استریما فولمینیا می اندازیم که در این روزها مورد توجه رسانه ها و فعالین بازار خودرو قرار گرفته است.

نگاهی بر ابرخودروی الکتریکی استریما فولمینیا

استریما فولمینیا ۲۰۲۳

مشخصات فنی

ابرخوردروی فولمینیا (Fulminea) مجهز به چهار موتور الکتریکی با قدرت تولیدی ۲۰۴۰ اسب بخار است. فناوری بکار رفته در باتری های این هایپرکار از سایر محصولات مشابه اش کاملا متمایز است. استریما اظهار کرده که ابر خازن و باتری هایی که با حالت جامد در فولمینیا بکار رفته اند، مجهز به بسته های هیبریدی هستند. این فناوری به این خاطر مورد توجه و بحث قرار گرفته است که تاکنون هیچ ابرخودروی برقی متکی بر سیستم ابرخازن تولید نشده. از جمله خودروهای غیربرقی که با این فناوری تولید شده اند می توان به لامبورگینی سیان (Sian) اشاره کرد اما هنوز هایپرکاری که برپایه بسته باتری در حالت جامد کار کند، به مرحله تولید نرسیده است. بنابراین استریما فولمینیا از اولین ها در نوع خود محسوب می شود. زمان لازم برای شارژ کامل باتری فولمینیا با شارژر سریع DC کمتر از ۱۵ دقیقه است و ظرفیت پیمایش آن پس از شارژ نیز، ۵۲۰ کیلومتر خواهد بود.  از بحث مربوط به تامین انرژی که بگذریم، حداکثر سرعت این ابرخوردروی برقی ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت است و سرعتش طی ۲ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیاومتر در ساعت می رسد.

طراحی ظاهری و بدنه

در طراحی ظاهری فولمینیا شاهد استفاده از نوارهای LED و لیزری هستیم. این نوارها بصورت خطوط شکسته باریک روی بدنه دیده میشوند تا حس سرعت و فرم جرقه الکتریسیته را به بیننده القا نمایند. در انتهای خودرو نیز چراغ ترمز با طراحی متفاوتی در بالچه شفاف کوسه ای قرار گرفته که ظاهر جالبی را ایجاد کرد.

نگاهی بر ابرخودروی الکتریکی استریما فولمینیا

استریما فولمینیا ۲۰۲۳

شرکت اتومبیلی استریما اعلام کرده که ۶۱ نسخه از این هایپرکار در پاییز ۲۰۲۳ وارد بازار خواهد شد. قیمت خودرو  فولمینیا نیز ۲.۴ میلیون دلار در نظر گرفته شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست