loader image
0%
در حال بارگزاری مجله خبری باک

معرفی فیلتر ضد کرونای هوندا کوروماکو

زمانی که صحبت از بازار قطعات و لوازم جانبی خودرو به میان می آید، معمولا توجهات به سمت لاستیک، باتری، سیستم پخش و … معطوف می شود. اما به تازگی خبری مبنی بر معرفی فیلتر ضد کرونای هوندا کوروماکو منتشر شده که نشان می دهد کوید ۱۹ حتی بازار قطعات را نیز دستخوش تغییر کرده. ناگفته نماند پیش از این نیز، شاهد همکاری خودروسازان برای تهیه ماسک و شیلد صورت در جهت مبارزه با کرونا بوده ایم. اما ساخت این فیلتر، خلاقانه و کاربردی تر به نظر می رسد. این محصول جدید در داخل کابین خودرو نصب می شود و هوندا ادعا کرده که در هر ۱۵ دقیقه با تسویه هوای داخل خودرو، ذرات حاوی ویروس را از بین می برد.

معرفی فیلتر ضد کرونای هوندا کوروماکو

معرفی فیلتر ضد کرونای هوندا کوروماکو

نحوه عملکرد

خودروساز ژاپنی هوندا فیلتر ضد ویروس کرونا خود را با نام کوروماکو (Kurumaku) معرفی کرده است. کوروماکو روی فیلتر هوای کابین نصب می گردد و آن طور که توضیح داده شده، از سطح و پوشش ویژه ای پوشیده شده که ذرات معلق موجود در هوا را به دام می اندازد. سپس با ریز کردنشان آن ها را نابود می سازد. طبق گزارش هوندا، این فیلتر طی ۱۵ دقیقه ۹۹/۸ درصد ویروس ها را از بین می برد و فضای تنفس کابین را برای سرنشینان امن می کند. همچنین اعلام شده این فیلتر باید هر ۱۵ کیلومتر یکبار تعویض شود تا کارایی لازم را داشته باشد. فیلترهای هوای دیگر مانند جیلی یا N95 قادر نیستند ذراتی بزرگتر از  ۰/۳ میکرون را فیلتر کنند. اما کوروکوما ذرات بسیار ریز را هم خود عبور میدهد. به همین جهت برای از بین بردن انواع ذرات حاوی ویروس از جمله ذرات آلوده ویروس کوید ۱۹ بسیار موثر است.

قیمت فیلتر خودرو کوروماکو مبلغی معادل ۶۲ دلار است. گفته می شود که این فیلتر در حال حاضر فقط در بازار قطعات و لوازم جانبی ژاپن عرضه می شود ولی به احتمال قوی برای سایر محصولات هوندا در کشورهای دیگر نیز به زودی قابل دسترس خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست