loader image
0%
در حال بارگزاری مجله خبری باک

عرضه X7 و X5 در ایران  

پس از حواشی مربوط به تولید و عرضه X7 و X5 در ایران شرکت عظیم خودرو اعلام کرده است که می تواند تعداد محدودی از این مدل ها را به متقاضیان تحویل دهد.

عرضه X7 و X5 در ایران  

عرضه و تولید هن تنگ ایکس هفت و ایکس پنج توسط عظیم خودرو

در اواسط سال ۹۷ عظیم خودرو خبر از تولید و عرضه محصول چینی جدیدی با برند هن تنگ (Hanteng) منتشر کرد و اقدام به پیش فروش دو مدل X7 و X5 نمود. اما پس از گذشت موعد مقرر که در قرار داد ذکر شده بود، خودروها را تحویل نداد و دلیل آن را کمبود و بالا رفتن قیمت قطعات خودرو به منظور مونتاژ اعلام کرد. مشتریان که خود را مالباخته می پنداشتند، به دنبال این بدقولی اقدام به شکایت قضایی کردند و نماینده دادستان هم طی قرائت دادخواست مربوط به این پرونده اعلام کرد:

شرکت عظیم خودرو در حالی که نمایندگی فوتون چین را داشته و مجاز به فروش خودروهای دیگر نبوده با وعده‌های صوری اقدام به پیش فروش خودرو کرده است. قراردادهای پیش فروش توسط متهم ردیف دوم انجام می ‌شده است.

از سرگیری خط تولید هن تنگ ایکس ۷ و ایکس ۵

پس برگزاری جلسات پی در پی تفهیم اتهامات و اجرای احکام، بالاخره امروز عظیم خودرو اعلام کرده که با ترخیص برخی از قطعات منفصله (CKD)، تولید و مونتاژ X7 و X5 را در بروجرد از سر گرفته است. به دنبال انتشار این خبر پیش بینی می شود که تعدادی از این خودروها در اواخر تیرماه و مردادماه ۹۹ به متقاضیان تحویل داده شود. در ابتدا عظیم خودرو مونتاژ ۱۰ دستگاه در هر ساعت را پیش بینی کرده بود اما با اوج گرفتن تحریم ها و افزایش قیمت قطعات خودرو نتوانست این وعده را عملی سازد. حال باید نظاره گر بود که این شرکت تا چه اندازه می تواند این کراس اوورهای لوکس چینی را در بازار ایران تثبیت کند.

بازگشت به آگهی نامه تخصصی و رایگان “باک” سایت خرید و فروش خودرو، موتورسیکلت، قطعات و لوازم جانبی، وسایل تفریحی، ماشین آلات صنعتی و خودرو سنگین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست