مشخصات برند


  • برند: مینی ماینر
  • وب سایت:http://www.mini.com
  • سال تاسیس: 1905
  • کشور : United Kingdom

تاریخچه :

خودرویی است که توسط شرکت بریتیش موتور و شرکت‌های بعد از آن از سال 1959تا 2000 ساخته می‌شد. اولین خودرو به عنوان یک نماد بریتانیایی در دهه 60 شناخته می‌شد. طراحی این خودرو که نیروی محرک در چرخ‌های جلوی آن به کار می‌رود فضای بسیار زیادی (بیش از 80 درصد سطح کف خودرو) را برای مسافر و بار فراهم کرده‌است. این طراحی بر روی یک نسل از خودروسازان تاثیر گذاشت. این خودرو تا حدودی به عنوان مشابه خودروی آلمانی هم‌زمان خودش فولکس قورباغه‌ای به شمار می‌رفت. در سال 1999مینی بعد از فورد مدل تی به عنوان دومین خودروی تاثیرگذار سده شناخته شد.
شرکت خودروسازی مینی که تولید کننده خودروهای جمع و جوری است با پیوستن به گروه خودروسازی بی.ام.دبلیو در صدد توسعه سبد محصولات خود در بین خریداران است.
بر اساس اخبار منتشر شده، خودرو مینی مینور در اواخرد سال 2018و یا اوایل سال 2019رونمایی خواهد شد و حاصل همکاری بی.ام.دبلیو با تویوتا است که از لحاظ اندازه کوچکتر از مدل جدید مینی‌هاچ بک پنج درب است و به احتمال فراوان همانند مدل جدید Smart ForFour دارای سیستم تمام محور نیز خواهد بود.
همانند اکثر خودروهای مینی، مدل مینور نیز دارای برچسب قیمت متوسط خواهد بود که انتظار می‌رود که در اروپا این خودرو دارای قیمتی بین 14100و 15300دلار بشد.
از نقطه نظر طراحی نیز مینور عناصری را از مدل مفهومی‌Rocketman به همراه Mini Paceman به عاریت گرفته است تا پلت فرم جدید مینی به نوعی برای جایگزینی Toyota iQ آماده شود